Office 365 Kullanıcı Mailbox PST Olarak İndirme

Merhaba,

Bu makalemizde Office 365 üzerinde PST dowland işlemini gerçekleştiriyor olacağız.

Office 365 üzerinde ücretsiz olarak PST Import işlemini yapabildiğimiz gibi PST export işlemide yapabilmekteyiz.

İş Başlangıç lisansına sahip bir kullanıcı ile yine İş başlangıç lisansına sahip bir kullanıcının mail kutusunu PST olarak dowland ediyor olacağım.

 

Bu işleme başlamak için Office 365 yönetim merkezinde bulunan Exchange Online bölümüne gidilmelidir. Office 365 admin sayfasında sol alttan bu bölümüne ulaşabilirsiniz.

1

Exchange Online merkezi bölümünde öncelikle admin kullanıcınıza yetki vermeniz gerekmektedir.

İzinler bölümünde Yönetici rolleri altında Discovery Management sayfasına gidilmelidir. Üyeler bölümüne admin kullanıcınızı eklemeniz gerekmektedir.

2

Yetki işlemlerini tamamladıktan sonra Uyumluluk yönetimi bölümünde yerindde eBulma ve saklama bölümüne gidilmelidir. Bu bölümünde işlemlere başlayabilmek için yukarıda görüldüğü + butonuna tıklanarak yapılacak işleme bir ad verilmesi gerekmektedir.

3

PST dowland edilecek kişinin mail adresi Aranacak posta kutularını belirtin bölümü işaretliyken + butonuna tıklanarak seçilmelidir.

4

Tüm içeriği dahil et butonu ile mail kutusu içerisinde ki tüm mailleri export etmiş olacağız. Eğer farklı lisans tiplerine sahipseniz Ölçülere göre filtre bölümünüde kullanabilirsiniz.

5

Süresiz olarak sakla bölümü işaretliyken Son butonuna tıklıyorum. Bu sayede indirme işlemine artık başlayabilirim.

6

Mail kutusu büyüklüğüne göre sağ tarafta bulunan arama bölümünü hızı değişecektir. Eğer sağlıklı bir şekilde mail kutunuza erişim sağlandıysa Tahmin başarılı oldu uyarısını verecektir. Dowland işlemini yukarıda gösterdiğim gibi ok butonuna tıklayarak başlatabilirsiniz.

7

Dowland işlemi için Microsoft tarafından yazılan küçük bir yazılım çalıştırmaktadır.

8

Yukarıda ki seçenekleri size göre düzenleyip ve PST indirme lokasyon’ u belirledikten Start butonu ile indirme işlemine başlayabilirsiniz.

9

İndirme işlemi kısa sürede tamamlandı. Artık ilgili kullanıcının PST dosyasını sizde olduğu için dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

PS: İndirilen dosyalar boyuta göre tek parça, 2 parça veya daha fazla PST olarak indirilmektedir.

Sorularınız ve Takıldığınız noktalar için bana buradan ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle Esen Kalın.

Hasan DANIŞ.

Office 365 Kullanıcı Mailbox PST Olarak İndirme” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir